Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844

11-jarig slachtoffertje schietincident Asterlo overleden

Donderdagmiddag 13 maart is het 11-jarige jongetje uit Hoogvliet-Rotterdam overleden dat slachtoffer was geworden van het schietincident aan de Asterlo in Rotterdam van 16 februari.

Stockfoto, politieagent in uniform

Spelen met een vuurwapen
De politie doet nog steeds grondig onderzoek naar het incident. Hierin wordt het meest rekening gehouden met het scenario dat een groep vrienden met een vuurwapen aan het spelen is geweest, waarbij ongewild een schot is afgegaan en het 11-jarige jongetje geraakt is. Het scenario dat er sprake is geweest van opzettelijk geweld tussen jeugdgroepen is uitgesloten.

Het OM houdt in het onderzoek naar het dodelijk schietincident rekening met het scenario van een ongeluk, maar benadrukt dat het onderzoek nog altijd volop bezig is. Ook als na het afronden van het onderzoek blijkt dat het sprake is van een ongewild schot, betekent dit niet dat er geen sprake is van een strafbaar feit.

In het onderzoek zijn in totaal zeven minderjarige verdachten aangehouden. Daarvan zitten er momenteel nog twee vast. Dat gaat om Rotterdamse jongens van 15 en 16 jaar oud.


Wij wensen de familie van het slachtoffertje enorm veel sterkte toe met dit verlies.

>>Getuigen gezocht: 11-jarige jongen zwaargewond aangetroffen in woning Asterlo
>>Zes verdachten aangehouden in onderzoek naar schietincident Asterlo
>>Nieuwe aanhouding (16) in onderzoek naar schietincident Asterlo